Prva provjera završila porazom nakon dva autogola i kaznenog udarca

Nogometaši Varaždina u subotu su zaključili prvi tjedan priprema za novu europsku i prvenstvenu sezonu ogledom protiv zagrebačke Lokomotive. Susret na Kajzerici završio je pobjedom domaćina 2:1, nakon dva autogola i realiziranog kaznenog udarca.

Varaždin je susret otvorio u sastavu: Zelenika, Mladenovski, Punčec, Maglica, Sikošek, Puclin, Duvnjak, Mamić, Tavares, Latković (25′ Bočkaj) i Mamut.

Iako je Varaždin od početka stvorio nekoliko vrlo dobrih prilika, domaćin je poveo u 16. minuti nakon nesretnog autogola Marija Mladenovskog. Do odlaska na odmor Varaždin je nastavio prijetiti i stvarati izgledne situacije, no nije uspio pronaći put do mreže.

U nastavku susreta zaigrali su: Silić, Lesjak (77′ Barać), Tepšić, Duraković, Posinković, Marina, Ilinković (86′ Domjanić), Bočkaj (63′ Quissequel), Canjuga, Vuk i Jurić.

Varaždin je i u drugom dijelu bio opasnija momčad te je do izjednačenja stigao u 62. minuti nakon autogola domaće momčadi. Kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, Lokomotiva je u 89. minuti iskoristila kazneni udarac za konačnih 2:1.

Momčad trenera Nikole Šafarića idući tjedan nastavlja s pripremama u Varaždinu, gdje je očekuju još dvije pripremne utakmice. U četvrtak od 18:00 sati odmjerit će snage s rumunjskim Voluntarijem, dok će u subotu protivnik biti bugarski CSKA Sofia. Nakon toga momčad seli na Roglu, gdje će odraditi središnji dio ljetnih priprema.